- Gratis verzending vanaf 50 euro
- Extra korting met Game Mania XP (meer info)
- Winnaar Beste Winkelketen van Nederland
categorie Speelgoed & Games
Pokémon Brilliant Diamond
Compatible met: Nintendo Switch
Levering 2-3 Werkdagen
Reviews (160)
Schrijf een reviewEn maak kans op €50!
4
Terug naar Sinnoh
Nog na minimaal een jaar in mijn bezit een spel waar ik nog vaak op terugval. Is toch wel een remake van klassieker waar veel gamers mee zijn gestart met Pokemon spellen.
Enige minpunt is dat de besturing soms wat schokkerig is met lopen.
Nostalgie
FUN
Dit spel maakt mij blij. Het doet mij denken aan vroeger toen ik hetzelfde spel speelde op mijn DS.
The Pokémon Company heeft foute definitie van remake
The Pokémon Company heeft een foute definitie van een ‘faithful remake’.
-Ik kan een mooie chibistijl, zoals die in Link’s Awakening appreciëren, maar deze stijl is ronduit lelijk en goedkoop.
-De muziek klinkt om een of andere reden niet aangenaam. Ik heb geen idee hoe dit komt.
-Alle upgrades van Platinum zitten niet in BDSM, behalve Giratina. Zo valt Cyrus’ arc nog steeds tegen, zijn er te weinig vuur Pokémon en is de volgorde van de gyms nog altijd oneven verdeeld.
-Gamefreak gedraagt zich (onterecht!) als een klein indiebedrijfje. Ze hebben dit spel laten maken door een ander bedrijf met niets van track record. Misschien slaat daarom zoveel tegen?
-De Pokémon hebben niet de ware grootte. Wailord bijvoorbeeld is klein.
-De gevechten zijn traag, repetitief en saai. Één aanval lijkt soms een eeuwigheid te duren, zeker als je vergiftigd bent of een Shell Bell draagt.
-Door EXP share ben je érg overleveled. Ik heb de neiging om telkens elke trainer te verslaan, maar daardoor ben ik vaak 10 levels hoger dan mijn vijand. Ofwel moet je ervoor zorgen dat de remakes van games voor generatie zes geen EXP share hebben of je past je spel aan.
-Naast al het verwijderen van functies, is er ook niets toegevoegd aan de game. De vorige remakes, Omega Ruby en Alpha Sapphire hadden post-game content en mega evoluties. BDSM had dynamax kunnen hebben, maar helaas.
Kortom, ik snap niet dat dit spel ‘game van het jaar’ is want het verdient die titel absoluut niet. Een waar dieptepunt.
Nostalgisch
Pokémon Diamond op de DS was mijn eerste Pokémon game dus heb plezier gehad aan deze game.
Fun game
Leuke entertainment
Goede graphics vergeleken met andere Pokémon games
100% fatefull remake en dus niet echt iets nieuws
Het is een leuk spel.
Het is alleen wel duidelijk een reboot en heeft niet veel toe te voegen behalve betere graphics.
Maar het is nog steeds een super gaaf spel om te spelen.
geweldige game
oude speel style
online trading
sommige pokemon zijn lastig te vinden
heerlijke game, even terug in de tijd in een nieuw jasje van nu.
Te simpel en te geen extra platinum content
De Gen 4 Pokemon ervaring
Geen platinum remake
Te gemakkelijk
Het is een te simpele remake. Deze game had echt veel beter kunnen zijn.
Geweldige Sinnoh terugkeer
Nostalgie
De pokémon zelf
Geen Hms
Exp Share
Geen added features
Ik vind een heel leuk spel vooral omdat ik nooit echt de originele versie heb kunnen spelen.
Nostalgisch maar teleurstellend
Eén van de meest iconische regio's uit de Pokémon wereld wordt na 15 jaar eindelijk opnieuw bezocht.
Hoewel ik niet de grootste fan ben van de art style, moet ik zeggen dat het heel schattig en charmant is en dat je eraan wendt naarmate je het spel speelt.
Wat écht super gedaan is, is de muziek en soundtrack. Briljant gewoon. Het klinkt heel super. Beter had ik niet durven hopen wat de muziek betreft. Het bracht me helemaal terug naar de goede oude tijden van de Pokémon franchise.
Het probleem met dit spel, is dat het een bijna volledige kopie is van de oorspronkelijke Pokémon Diamond and Pearl. Destijds kreeg het simpele verhaal een indrukwekkende upgrade met de release van Pokémon Platinum. Deze upgrade verbeterde alles waarin de oorspronkelijke spellen tekort schoten. Ik denk dat ik voor alle Pokémon fans spreek als ik zeg dat wij ervan uitgingen/hoopten dat de updates van Pokémon Platinum geïmplementeerd zouden worden in deze remakes. Dit was een zeer grote teleurstelling.
De Sinnoh regio is een charmerende en avontuurlijke plek om te ontdekken, maar in deze remakes (die eerder als remasters aanvoelen), voelt de regio leeg, klein en saai aan.
Pokémon Sword en Shield waren controversieel gebleken voor vele fans. In mijn ogen echter, schitteren deze games nu in vergelijking met Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl. Deze remakes voelen aan als een soort van downgrade sinds Sword and Shield.
Ik dit zeg ik eerlijk, als iemand die heel optimistisch was voor deze nieuwe spellen. Pokémon Diamond was mijn eerste spel, dus ik was in de wolken toen EINDELIJK de remakes werden aangekondigd.
Begrijp me niet verkeerd, de remakes zijn leuk. Maar we hebben deze spellen op deze manier al ervaren. Ik had meer verwacht. Meer innovatie en creativiteit. Zoals de prachtige terugkeer naar Hoenn dankzij de Alpha Sapphire and Omega Ruby games. Of nog beter, zoals onze terugkeer naar Johto destijds met HeartGold and SoulSilver.
Er is gewoon weinig tot niets nieuw in Brilliant Diamond and Shining Pearl.
Maar als je een Pokémon fan bent, laat je dat niet ontmoedigen deze nieuwe remakes te spelen. Ze zijn gezellig en simpel escapisme. En de muziek, ongeacht je een Pokémon veteraan bent of een groentje, doet je gewoon smelten.
nostalgie in een nieuw jasje
Nostalgie
Pokémon die ik daadwerkelijk ken
EZ
Niet vernieuwend, maar daar speel je ook geen pokémon voor. De remake voelt groter dan het origineel. Erg leuk om te spelen!
Goed of flop?
Nostalgisch voor Nintendo DS gamers
Oke graphics
Een paar nieuwe leuke features
Weinig veranderd t.o.v. DS versie
Vrij makkelijk voor ervaren gamers
Een zeer mooi spel voor mensen die het nooit op DS hebben gespeeld. Voor degene die het wel hebben gespeeld, vind ik niet dat het de prijs waard is.
Begrijp me niet verkeerd. Ik vond het het zeer leuk spel maar er is zeer weinig veranderd t.o.v. het originele waardoor het spel me ontgoochelde. Soms valt het me ook op dat de ontwikkelaars wat lui zijn geweest met het maken van dit spel.
Net zoals pokemon X en Y vlieg je door het spel omdat het wat makkelijk is. Vanaf de 6de Gym Batch was ik zelfs 20 levels sterker per pokemon. Je mag wel niet vergeten dat het spel eigenlijk is bedoeld voor kinderen. Dus voor dit puntje vergeef ik hen.
Veel mensen vergelijken dit spel wat met letsgo pikachu en letsgo eevee. Ik was zelf niet zo fan van deze spellen maar ik moet zeggen dat ondanks dat ze dezelfde stijl hebben Brilliant diamond toch beter aanvoelt.
Al bij al voor mij een goed spel voor Pokémon liefhebbers, maar ik zou wachten tot dit spel ergens in promotie komt te staan.
Nostalgia rules!
Zalig om de kindertijd te herbeleven en de nostalgie te laten zegevieren tijdens deze remake!
Geweldige remake van een al geweldig spel
Graphics
Muziek
Nostalgie
Koekjes maken moeilijk door joystick
Contests zijn anders dan vroeger
Toen ik eerst hoorde dat er een remake was van Pokémon Diamond. Was ik dolenthousiast om hem in m'n bezit te krijgen. Op de dag van de release ben ik het dus ook gaan halen en man... Mijn verwachtingen werden meer dan waargemaakt.
Tijdens het spelen van het spel werd ik gewoon teruggekatapulteerd naar mijn jonge jaren. Toen ik op m'n Nintendo DS op jacht ging naar Dialga en het spel zelfs nooit heb uitgespeeld omdat ik me te hard opwond op die Elite 4 waardoor ik uiteindelijk m'n DS had gebroken... Zucht.
Nu is het tijd voor een rematch. De graphics zijn beeldschoon, de muziek is zo nostalgisch en de interface is makkelijk te bedienen. Het voelt leuk om naar de great underground te gaan en de verschillende caves te ontdekken en ondertussen mooie edelstenen en standbeelden op te graven.
Er zijn bepaalde dingen dat ik echter toch beter vond op de DS versie. Het maken van de poffins is zo moeilijk met de joystick dat ik echt schrik heb om de joystick te beschadigen om toch maar geen aangebrand koekje te krijgen. En de Contests waren ook anders. Ik ben toch 100% zeker dat er destijds 3 luiken waren en dat ze nu 2 luiken bij elkaar hebben gevoegd.
Dus als finaal oordeel.
Het spel is en blijft een aanrader. Zowel de versie van 2006 als de huidige versie laten je urenlang genieten terwijl je de Sinnoh Regio ontdekt en helemaal van Twinleaf Town over Snowpoint City en Mount Coronet reist om de beste trainer te worden en terwijl de criminele bende Team Galactic stopt met het vernietigen van dit Universum met behulp van de legendary Dialga.
Mijn mening
Nostalgisch
Leuk
Chibi
Zelf ben ik geen fan van de chibifiguurtjes maar voor de rest is het puur nostalgie, 'tis beter dan ik had verwacht.
Totale flop
De muziek is mooi
Geen verbeteringen ten opzichte van origineel
Veel features weggehaald of versimpeld
VEEL te makkelijk
Afgezien van mooiere muziek is er werkelijk geen reden om dit spel te kopen. Vrijwel niets is veranderd ten opzichte van het origineel. Veel dingen zijn weggehaald of versimpeld (underground bases, capture the flag, contests, berry mulch, om maar een paar voorbeelden te geven). Alle verbeteringen van Platinum, visueel, verhaal, ballancing, quality of life features, zijn allemaal weggehaald. Zelfs een terugknop op de Poketch (die overigens zonder 2e scherm zoals de DS had vrijwel onbruikbaar is), die in Platinum was toegevoegd, is nu weer weg. Waanzin!
Je kan veel beter Pokemon Platinum spelen, het ziet er in de meeste locaties nog mooier uit ook.
Het spel is veel te makkelijk. (Exp share staat permanent aan, en levert dus tot aan 2.5x zoveel exp op, maar de trainer levels zijn hetzelfde als vroeger...)
Het spel is buggy en in de overworld rondlopen voelt niet lekker aan, je botst voortdurend tegen dingen aan, veel meer dan in SwordShield, en dan in DiamondPearl.
Van de nieuwe features is eigenlijk enkel de HMs vervangen met een Poketch app een daadwerkelijke toevoeging. Pokemon die volgen zijn langzaam en constant uit beeld, of zien er komisch klein uit. De Underground Hideouts zijn oninteressant, ze zien er allemaal ongeveer hetzelfde uit, en de Pokémon lopen daar maar een beetje niets te doen. Ze zijn ook allemaal vierkant.
Een van de leukere dingen om in een remake te doen is met nieuwe pokemon in een oude regio spelen, niet hier, alleen dezelfde pokemon die je toen had, kun je nu hier hebben.
Dit spel voelt in elk opzicht als een stap terug, niet een stap vooruit.
Het is een treurige boel. Hopelijk is Legends Arceus beter.
Productspecificaties
Spelmodi | Singleplayer, Online Multiplayer Competitief |
Gesproken taal | Engels |
Geschreven taal | Engels |
PEGI leeftijd | 7 |
Ontwikkelaar | ILCA |
Uitgever | Nintendo |
Releasedatum | 19.11.2021 |
EAN | 045496428075 |
Thema | Pokémon, Anime |
Compatibel met | Nintendo Switch |
Genre | RPG |
Koop nu

Pokémon Brilliant Diamond
Levering 2-3 Werkdagen